tekst alternatywny kiedy zdj w header się nie wyświetla
Portal informacyjny

Zdobądź wiedzę z zakresu uzależnień

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień NASZ DOM

Jednym z Ośrodków w Polsce, które zasługują na szczególną uwagę jest ulokowany w woj. świętokrzyskim Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień NASZ DOM. Zlokalizowany jest tuż po Kielcami na malowniczych terenach Gór Świętokrzyskich. To miejsce wyróżnia się z powodu kilku aspektów, o których opowiemy w dalszej części artykułu.

Właścicielami tego prywatnego ośrodka uzależnień są niepijący od ponad 30 lat alkoholik i terapeuta uzależnień Dariusz Siudak oraz również niepijący alkoholik (z trochę krótszym stażem) i biznesmen Mariusz Stępień. Wspólnie tworzą miejsce (wraz z pozostałymi członkami zespołu) dla wspólnego doświadczania uzależnienia od alkoholu w terapii własnej i terapii innych uzależnionych.

Dlaczego NASZ DOM?

Ten prywatny ośrodek uzależnień wyróżnia się przede wszystkim indywidualnym podejściem do wszystkich uczestników terapii oraz metodami leczenia.

  • Model Minnesota
  • Wspólnota AA i kontynuacja zdrowienia
  • Domowa atmosfera i warunki sprzyjające terapii
  • Skuteczność leczenia alkoholizmu

Model Minnesota

Stosowany w Ośrodku Model Minnesota jest programem leczenia alkoholizmu, który opiera się na Wspólnocie AA i odbudowie szacunku oraz godności uczestników terapii. Terapeutami mogą być osoby, które wywodzą się z grona trzeźwiejących alkoholików i narkomanów. Cała terapia trwa 5 tygodni - włączając w to tygodniowy detoks alkoholowy, od którego zaczyna się leczenie. Celem Modelu Minnesota jest nie tylko zaprzestanie picia. Tutaj chodzi o coś więcej, a mianowicie o zmianę destrukcyjnych nawyków, podniesienie swojego poczucia wartości, a także polepszenie jakości życia. Prowadzona jest tutaj także terapia indywidualna dla chętnych, a także terapia nawrotów choroby alkoholowej.

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Wspólnota AA i kontynuacja zdrowienia

Drugim, niezwykle ważnym wyróżnikiem tego ośrodka uzależnień wśród innych jest kontynuacja procesu zdrowienia w tym samym środowisku. Pacjenci przybywający na terapię poznają inne osoby uzależnione oraz kadrę terapeutyczną, przywiązują się, zaprzyjaźniają i tworzą Wspólnotę. Po zakończonym leczeniu alkoholizmu NASZ DOM oferuje każdemu uczestnikowi terapii możliwość skorzystania z zajęć, kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba - nieodpłatnie.

Ponadto regularnie odbywają się tutaj mitingi AA, mitingi NA oraz spotkania dla osób współuzależnionych (wszystkie osobno). Zawsze można również zadzwonić do jednego z terapeutów po uzyskanie wsparcia czy przeprowadzenie zwyczajnej rozmowy. Kilka razy w roku ten ośrodek leczenia uzależnień organizuje dla swoich pacjentów (dla chętnych) dodatkowe warsztaty terapeutyczne, odbywające się zazwyczaj w Pieninach.

Domowa atmosfera i warunki sprzyjające terapii

NASZ DOM nie wygląda jak szpital, ani nawet podobnie. To dom, w którym do stołu siada się razem, razem spędza się czas na siłowni, spacerach czy innych zajęciach rekreacyjnych. Atmosfera jest domowa, przyjazna, pełna szacunku, wsparcia i zrozumienia. Zajęcia terapeutyczne odbywają się w niewielkich grupach do 10 osób, dzięki czemu każdy uczestnik terapii dostaje tyle uwagi, ile potrzebuje. Tutaj zawiązują się przyjaźnie na całe życie.

Skuteczność leczenia w ośrodku NASZ DOM

Jaka jest skuteczność leczenia? Terapeuci z "Naszego Domu" mówią o około 50% skuteczności. To całkiem dobry wynik, kiedy chodzi o osoby uzależnione.

Potwierdzeniem tej skuteczności jest liczebność na mitingach AA i NA, która wzrasta z każdym miesiącem. Na miting można zawsze przyjść i porozmawiać z tymi ludźmi, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z terapii i leczenia.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Pomoc dla alkoholików

Od naszej redakcji

Serdecznie polecamy Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień NASZ DOM, który pomógł i nadal pomaga bardzo wielu osobom. Dzięki terapeutom zaangażowanym w 100% w swoją pracę wielu ludzi odzyskało godność, odbudowało relacje z bliskimi,  odzyskało kontrolę nad własnym życiem i poczuło szczęście z każdego dnia pomimo uzależnienia. 

Dla każdego, kto chciałby skorzystać z profesjonalnej pomocy udostępniamy numer telefonu Dariusza Siudaka, terapeutę uzależnień z "Naszego Domu" - tel. 698 323 698.

Jak poradzić sobie z uzależnieniem?

Terapia uzależnień
Terapia uzależnień
Skorzystaj z profesjonalnej pomocy terapeuty. To na prawdę może Ci pomóc.
Wspólnota
Mitingi AA
Wstąp do Wspólnoty AA, gdzie znajdziesz wsparcie w walce z chorobą.
Zdrowy tryb życia
Zdrowy tryb życia
Uprawiaj sport, odżywiaj się zdrowo, znajdź hobby.

Wpisy, które Cię zainteresują: